AA
A
Podejmij Działanie

Poszukujemy prawnika/prawniczki do Programu Spraw Precedensowych HFPC

W ramach Programu Spraw Precedensowych Helsińska Fundacja Praw Człowieka prowadzi sprawy, w których rozstrzygnięcia mają kluczowe znaczenie dla ochrony praw człowieka w Polsce. W ramach PSP angażowaliśmy się w sprawy dotyczące m.in. praw grup szczególnie wrażliwych (dzieci, osób z niepełnosprawnościami), zakazu tortur i nieludzkiego traktowania oraz spraw z zakresu wolności zgromadzeń i stowarzyszania się.

Zakres obowiązków:

  • przygotowywanie analiz i projektów pism, takich jak opinie przyjaciela sądu (amicus curiae), pisma organizacji społecznej uczestniczącej w postępowaniu przed sądami powszechnymi, skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka czy inne wystąpienia do organów krajowych lub międzynarodowych;
  • przygotowywanie projektów komunikatów prasowych;
  • wyjazdy służbowe na rozprawy poza Warszawą;
  • kontakt z klientami i klientkami;
  • wsparcie administracyjne w realizacji i rozliczaniu projektów.

Wymagania:

  • dyplom ukończenia studiów prawniczych;
  • dodatkowym atutem będzie odbywanie aplikacji adwokackiej lub radcowskiej i/lub studiów doktoranckich
  • wiedza na temat międzynarodowych standardów ochrony praw człowieka;
  • mile widziane doświadczenie zawodowe/zainteresowania naukowe związane z prawem karnym materialnym/proceduralnym lub prawem administracyjnym;
  • biegła znajomość języka angielskiego, mile widziana znajomość francuskiego.
  • dyspozycyjność w wymiarze 40 godzin tygodniowo;
  • gotowość do wyjazdów służbowych;
  • umiejętność samodzielnej pracy.

Oferujemy:

  • umowę o pracę na etat/zlecenie na okres 4 miesięcy z możliwością przedłużenia;
  • wynagrodzenie w wysokości od 3200 zł do 4000 zł netto;
  • pracę od kwietnia 2022.

Dokumenty rekrutacyjne

CV i list motywacyjny prosimy przesyłać do 17 marca 2022 r. na adres: marcin.szwed@hfhr.pl

W temacie maila prosimy o wpisanie „Rekrutacja – PSP”.

W przesłanych dokumentach prosimy o umieszczenie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Helsińską Fundację Praw Człowieka dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).

Procedura wyboru zgłoszeń:

  • w przypadkach uzasadnionych merytorycznie dopuszczamy możliwość zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne osób niespełniających części z wymogów obowiązkowych;
  • skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami;
  • wyniki rekrutacji ogłosimy najpóźniej do 30 marca 2022 r.

Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, z siedzibą w Warszawie, ul. Wiejska 16, 00-490 Warszawa w celu przeprowadzenia rekrutacji na stanowisko pracy, na jakie Pani/Pan aplikuje.

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest Pani/Pana zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w  sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do przeprowadzenia rekrutacji. Konsekwencją niepodania przez Panią/Pana danych będzie brak możliwości uwzględnienia Pani/Pana kandydatury w procesie rekrutacji.

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych, żądania od nas ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Ma Pani/Pan prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, które zostały nam udostępnione. Jeśli przetwarzamy dane na podstawie Pani/Pana zgody, ma Pani/Pan prawo ją wycofać.

Ma Pani/Pan prawo przeniesienia swoich danych do innego, wskazanych przez Panią/Pana, administratora danych osobowych.

W przypadku, gdy uważa Pani/Pan, że przetwarzamy dane w sposób niewłaściwy, ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom trzecim. Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej niż jest to konieczne do przeprowadzenia rekrutacji, a po tym czasie mogą być przetwarzane tak długo, jak długo może nas Pan/Pani pozwać.

Przejdź do paska narzędzi