
Seminarium „Unijna procedura sprawdzania praworządności – panaceum czy placebo?”
Helsińska Fundacja Praw Człowieka serdecznie zaprasza na seminarium poświęcone zagadnieniom związanym z unijną procedurą kontroli praworządności. W styczniu 2016 r. Komisja Europejska podjęła decyzję o wdrożeniu tej procedury w związku ze zmianami prawa w Polsce dotyczącymi Trybunału Konstytucyjnego oraz mediów publicznych.
Podczas seminarium chcielibyśmy przedyskutować – z udziałem zaproszonych gości – zarówno aspekty formalne tej procedury, jak również inne sposoby – dostępne na poziomie Unii Europejskiej – zagwarantowania przestrzegania zasady praworządności przez Państwa Członkowskie. Przedmiotem dyskusji będzie również próba oceny, na ile procedura prowadzona przez Komisję Europejską może doprowadzić do wzmocnienia instytucji demokratycznych oraz ochrony praw i wolności w Polsce.
W trakcie seminarium, swoje wystąpienia zaprezentują:
- prof. Ireneusz Kamiński, Instytut Nauk Prawnych PAN;
- dr Maciej Taborowski, Instytut Prawa Międzynarodowego WPiA UW;
- Małgorzata Szuleka, Helsińska Fundacja Praw Człowieka.
Seminarium odbędzie się 19 kwietnia 2016 r. o godz. 17.00 w siedzibie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (ul. Zgoda 11, VI piętro).
Prosimy o potwierdzenie obecności do 15 kwietnia 2016 r. na adres mailowy: barbaragrabowska[@]hfhr.org.pl.
Seminarium jest organizowane w ramach „Monitoringu procesu legislacyjnego w obszarze wymiaru sprawiedliwości” realizowanego dzięki dotacji otrzymanej z programu “Obywatele dla Demokracji” finansowanego z Funduszy EOG.


12.04.2016